• zájezdy
Vyhľadávanie zájazdov
Gruzínsko a Arménsko kolísky kresťanstva - Púť - Gruzínsko

Gruzínsko a Arménsko kolísky kresťanstva - Púť

Gruzínsko

, Hotel starstarstarGruzínsko a Arménsko kolísky kresťanstva - Púť

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Polpenzia

Doprava:

letecky Viedeň

Počasie:Program

1. - 2. deň: let do Tbilisi, prílet v noci, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Raňajky, prehliadka mestai: kostol Metechi, pevnosť Narikala, štvrť Abanotubani, synagóga a Katedrála Najsvätejšej Trojice a Shota Rustaveli Avenue. Návrat do hotela, večera a nocľah.
3. - 4. deň: raňajky, navštívime staré mesto Mtskheta, uvidíme Katedrálu Svetitskhoveli a kláštor Jvari (6. stor.). Cesta do Gori (rodisko Stalina a jeho múzeum) a ďalej ku jaskynnému a skalnému mestu Uplistsikhe. Ubytovanie v Kutaisi, večera a nocľah. Raňajky, prehliadka Kutaisi, návšteva pamiatok UNESCO: Katedrály Bagrati a kláštora Gelati. Návrat na ubytovanie v hoteli v Tbilisi, večera a nocľah.
5. - 7. deň: raňajky, prehliadka hradného komplexu Ananuri, cesta cez horský priesmyk Jvari (2379 m) a jazda na terénnych vozidlách ku Chrámu Svätej Trojice v Gergeti pod horou Kazbegi. Návrat do Tbilisi, večera a nocľah. Raňajky, prechod do Arménska a návšteva stredovekých kláštorov Haghpat (UNESCO) a Haghartsin. Cesta k jazeru Sevan s krásnymi scenériami na polostrove Akhtamar. Ubytovanie v Jerevane, večera a nocľah. Raňajky, prehliadka mesta - Námestie republiky, pamätník Matka Armenia, parlament, prezidentský palác, pamätník obetiam genocídy v r. 1915, komplex Cascade (výhľad na Ararat), degustácia arménskeho brandy v destilérke. Návrat do hotela, večera a nocľah.
8. - 9. deň: raňajky, uvidíme arménsku históriu: Katedrálu Etchmiadzin (s kopijou, ktorou prebodli ukrižovaného Krista), kostol sv. Hripsima, chrám „nebeských anjelov“ Zvartnots, obed v typickej dedine (tradičné arménske jedlo, „lavaš“, ochutnávka ovocnej vodky). Výhľad na Ararat a návšteva Chrámu sv. Gegharda zo 4. stor. Večera v reštaurácii s folklórnou show. Návrat do hotela, nocľah. Raňajky (balíček), transfer a odlet z Jerevanu.
Ubytovanie
8 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.
Stravovanie
8 x polpenzia (8 x raňajky, 7 x večera a 1 x obed).
Doprava
Letecká doprava: Viedeň – Tbilisi a Jerevan – Viedeň.
Ostatné
doprava podľa programu, vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu, doprovod kňaza, DPH.
Povinné príplatky
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 195 €/os.
Priplatky
za 1/1 izbu 250 €.
Oficiálna kategória
***

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.